Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Street Fighter

Street Fighter

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
Read the review Edit this entry  
15
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
Read the review Edit this entry  
07
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Read the review Edit this entry  
07
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Two Strangers Who Meet Five Times

Two Strangers Who Meet Five Times

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Baggio: The Divine Ponytail

Baggio: The Divine Ponytail

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dark Side of the Sun

The Dark Side of the Sun

1988
×
½
Edit this entry  
31
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
In & Out

In & Out

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
Read the review Edit this entry  
06
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terrified

Terrified

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry