• The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Benedetta

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

  • Tenet

    ★★★½

  • The Book of Sun

  • Normal People Confessions

  • The 8th Day of the Week

  • Unsettling Scenes

  • Old Kids

  • Normal People

  • Guardians of Life

  • The Father

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Nest

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ½

  • Goldman v Silverman

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Death Stranding: The Making of Timefall

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Hair Love

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½