Sort by

Thomas has logged 68 entries for films during October 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rabies

Rabies

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Book of Life

The Book of Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fay Grim

Fay Grim

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
if....

if....

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cruise

The Cruise

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
500 MPH Storm

500 MPH Storm

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Adrift in Tokyo

Adrift in Tokyo

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Enemy Below

The Enemy Below

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Swingers

Swingers

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★½
Edit this entry  
21
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Workers

Workers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pearl Jam Twenty

Pearl Jam Twenty

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
P2

P2

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Where Eagles Dare

Where Eagles Dare

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Best Man Down

Best Man Down

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Den siste Fleksnes

Den siste Fleksnes

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Broken Circle Breakdown

The Broken Circle Breakdown

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Now, Voyager

Now, Voyager

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
20,000 Years in Sing Sing

20,000 Years in Sing Sing

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry