Sort by

Thomas has logged 39 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Professional

The Professional

1981
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Edit this entry  
23
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lila & Eve

Lila & Eve

2015
×
★½
Edit this entry  
19
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
5 to 7

5 to 7

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
One Floor Below

One Floor Below

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love

Love

2015
×
Read the review Edit this entry  
10
Last Summer

Last Summer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Postman's White Nights

The Postman's White Nights

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wednesday 04:45

Wednesday 04:45

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ixcanul

Ixcanul

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wondrous Boccaccio

Wondrous Boccaccio

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The World Is Mine

The World Is Mine

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Beyond Here

Beyond Here

2015
×
★½
Edit this entry  
07
Box

Box

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ivy

Ivy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Red Spider

The Red Spider

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sound of Trees

The Sound of Trees

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Disappearing Illusionist

The Disappearing Illusionist

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Blast

A Blast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Impressions of a Drowned Man

Impressions of a Drowned Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sworn Virgin

Sworn Virgin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hopefuls

Hopefuls

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
Under the Bombs

Under the Bombs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fidelio, Alice's Odyssey

Fidelio, Alice's Odyssey

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Brand New Testament

The Brand New Testament

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★
Edit this entry