• The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Venom

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★½

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Nice Guys

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ½