• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • Justine

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★½

  • Baby Done

    ★★★

  • Sightless

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • 23 Walks

    ★★

  • Greenland

    ★½

  • Unhinged

    ½

  • Fatal Affair

    ½

  • Perfumes

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Stray

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Vanished

  • The Invisible Man

    ★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Falling

    ★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • The Reason I Jump

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Ana

    ★★★½

  • The Columnist

    ★★★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Eternal Beauty

    ★★★

  • County Lines

    ★★★★★

  • Lynn + Lucy

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Greed

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★