sallly has logged 17 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Edit this entry  
25
The Feels

The Feels

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Joe Strummer: The Future Is Unwritten

Joe Strummer: The Future Is Unwritten

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Control

Control

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monster

Monster

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Edit this entry