Sort by

Salman has logged 159 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Miracle: Letters to the President

Miracle: Letters to the President

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Batman vs. Dracula

The Batman vs. Dracula

2005
×
★★★
Edit this entry  
27
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Green Fish

Green Fish

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Mister

My Mister

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mister Lonely

Mister Lonely

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Sir Alex Ferguson: Never Give In

Sir Alex Ferguson: Never Give In

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Julien Donkey-Boy

Julien Donkey-Boy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry