Sort by

Sally Darr has logged 260 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dawn Wall

The Dawn Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl Next Door

The Girl Next Door

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friends with Kids

Friends with Kids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chelsea Handler: Evolution

Chelsea Handler: Evolution

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fred Armisen: Standup for Drummers

Fred Armisen: Standup for Drummers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

Zach Galifianakis: Live at the Purple Onion

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kevin Hart: Zero F**ks Given

Kevin Hart: Zero F**ks Given

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ricky Gervais: Humanity

Ricky Gervais: Humanity

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry