Sort by
  • Do Revenge

    ★★

  • Elvis

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Adam Project

  • Business Proposal

  • The Batman

    ★★★★½

  • Sharp Stick

    ★★

  • Fresh

    ★★½

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

  • Nothing Serious

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

  • No Time to Die

  • Squid Game

  • Scenes from a Marriage

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Hometown Cha-Cha-Cha

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

  • Old

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Nevertheless,

  • Bo Burnham: Inside

  • Moxie

  • The Dig

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The King of Staten Island

  • Normal People

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • All the Bright Places

  • Followers

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

  • The Father

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Zola

    ★½

  • Spree

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • The Irishman

  • Downton Abbey

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★