Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
31
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Amour

Amour

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hunt

The Hunt

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The DUFF

The DUFF

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nothing Serious

Nothing Serious

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Scream 3

Scream 3

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Edit this entry  
22
Dope

Dope

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tenet

Tenet

2020
×
Edit this entry  
08
The Father

The Father

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Business Proposal

Business Proposal

2022
×
Edit this entry