• The Northman

    ★★★

  • The Batman

    ★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Jackass Forever

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Four Hours at the Capitol

    ½

  • Antlers

  • No Time to Die

    ★½

  • The Many Saints of Newark

    ★½

  • Squid Game

    ★★

  • Fauci

    ½

  • The Last Duel

    ★★

  • Karen

    ½

  • Dune

    ★★

  • Cinderella

    ½

  • The Card Counter

    ★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Demonic

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ½

  • Lamb

    ½

  • Black Widow

    ½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Antebellum

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

  • Hamilton

    ½

  • The King of Staten Island

  • Sputnik

    ★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • ZeroZeroZero

    ★★★★

  • Possessor

    ★½

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Bombshell

    ½

  • 6 Underground

    ★★

  • Black Christmas

    ½

  • 1917

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Watchmen

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Knives Out

  • The Platform

  • Hustlers

    ½

  • The King

    ★½

  • Joker

    ★½

  • Waves

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

  • Dora and the Lost City of Gold

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ½

  • Midsommar

    ★½

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★