Sort by

Jonah has logged 238 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Tag

Tag

2018
×
Edit this entry  
11
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Us

Us

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brazil

Brazil

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Movie 43

Movie 43

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry