• The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Book of Sun

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The 8th Day of the Week

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • I Know This Much Is True

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Suki

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Mrs. Fletcher

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

  • The Hustle

    ½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★½

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Luce

    ★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Where Did I Go