Sort by

Salotto has logged 432 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Krampus Origins

Krampus Origins

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Connect

Connect

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Corsage

Corsage

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cane Caro

Cane Caro

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tottori

Tottori

×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pierino

Pierino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ab ovo

Ab ovo

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Colombi

Colombi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sì

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Thousand Cypresses

A Thousand Cypresses

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dulcinea

Dulcinea

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House of Love

The House of Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last Life of Otelma the Divine

The Last Life of Otelma the Divine

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Abacuc

Abacuc

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tori and Lokita

Tori and Lokita

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
15 Ways to Kill Your Neighbour

15 Ways to Kill Your Neighbour

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Corsini Sings Blomberg & Maciel

Corsini Sings Blomberg & Maciel

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Unrest

Unrest

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

The Fire Within: Requiem for Katia and Maurice Krafft

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Fairytale

Fairytale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Plains

The Plains

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Manticore

Manticore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Corpo dei giorni

Corpo dei giorni

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Where do the old ignored gods go?

Where do the old ignored gods go?

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
The Last Life of Otelma the Divine

The Last Life of Otelma the Divine

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fifth Thoracic Vertebra

The Fifth Thoracic Vertebra

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Manticore

Manticore

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
15 Ways to Kill Your Neighbour

15 Ways to Kill Your Neighbour

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Corsini Sings Blomberg & Maciel

Corsini Sings Blomberg & Maciel

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Diamond Flash

Diamond Flash

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Desired War

The Desired War

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Outside

The Outside

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lot 36

Lot 36

2022
×
★½
Read the review Edit this entry