• To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Josée

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • The Dinner Party

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Just a Stranger

    ★★★★

  • Anna

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Guang

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Nothing to Hide

    ★★★

  • More than Blue

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★½

  • Dear Ex

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Level 16

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Okja

    ★★★★

  • You Get Me

    ★★★

  • Loving

    ★★★★

  • Newness

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Me Before You

    ★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Train to Busan

  • Café Society

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Room

    ★★½

  • We Are Your Friends

    ★★½

  • Our Times

    ★★★★½

  • Hitman: Agent 47

    ★★★

  • Circle

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½