Max has logged 360 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chase Me

Chase Me

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bay

The Bay

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alias Grace

Alias Grace

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
True Lies

True Lies

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Behave!

Lady Behave!

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Pygmalion

Pygmalion

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kid

The Kid

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Raffles

Raffles

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Little Chickadee

My Little Chickadee

1940
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry