Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jujutsu Kaisen 0

Jujutsu Kaisen 0

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Die in a Gunfight

Die in a Gunfight

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Robots

Robots

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Pie Presents: Band Camp

American Pie Presents: Band Camp

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Guy

The New Guy

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Mongolian Conspiracy

The Mongolian Conspiracy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry