Sort by

‮سما.‬ has logged 47 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
This Beautiful Fantastic

This Beautiful Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Get Over a Breakup

How to Get Over a Breakup

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Happy Family

My Happy Family

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unrest

Unrest

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
Read the review Edit this entry  
03
McCullin

McCullin

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sylvia

Sylvia

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Loneliness

The Age of Loneliness

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once

Once

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Youth

Youth

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Man Called Ove

A Man Called Ove

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home

Home

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
Read the review Edit this entry  
01
Land of Silence and Darkness

Land of Silence and Darkness

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Jetée

La Jetée

1962
×
Read the review Edit this entry  
01
Microcosmos

Microcosmos

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hovering Over the Water

Hovering Over the Water

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Girl on the Bridge

The Girl on the Bridge

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tony Robbins: I Am Not Your Guru

Tony Robbins: I Am Not Your Guru

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
One Life

One Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nappily Ever After

Nappily Ever After

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Monster of Mangatiti

The Monster of Mangatiti

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
A Girl in Black

A Girl in Black

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Monster

Monster

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Silence

The Silence

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sunday's Illness

Sunday's Illness

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★½
Read the review Edit this entry