• tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Humans

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Queenpins

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Ice Road

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Here Today

    ★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½