Sort by

Sam has logged 353 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Owners

The Owners

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
VHYes

VHYes

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lie

The Lie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★
Edit this entry  
22
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Wendy

Wendy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghosts of War

Ghosts of War

2020
×
★½
Edit this entry  
17
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tesla

Tesla

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Binge

The Binge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Box

Black Box

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Body Cam

Body Cam

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Olympic Dreams

Olympic Dreams

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Sunlit Night

The Sunlit Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Nice Girl Like You

A Nice Girl Like You

2020
×
Read the review Edit this entry