Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Void

The Void

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stranger by the Lake

Stranger by the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Time Changer

Time Changer

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Umma

Umma

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
November

November

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The End of Wonderland

The End of Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Look Like People

They Look Like People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kármán Line

The Kármán Line

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry