• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • A Cop Movie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★