Sort by

Sam has logged 89 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shaft

Shaft

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo III

Rambo III

1988
×
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hellboy

Hellboy

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Cowboys

Space Cowboys

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Edit this entry  
07
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Road House

Road House

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry