Samantha has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry