Sort by

Samantha has logged 126 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
My Entire High School Sinking Into the Sea

My Entire High School Sinking Into the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Cannot Kill David Arquette

You Cannot Kill David Arquette

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry