sam has logged 21 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amélie

Amélie

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Great Escape

The Great Escape

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★
Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry