Sort by
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Voyagers

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Love and Monsters

  • Rebecca

    ★½

  • Soul

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

  • Mainstream

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Tenet

  • Project Power

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

  • Ava

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

  • Scoob!

  • Extraction

  • The Hunt

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Minari

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • Klaus

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

  • Terminator: Dark Fate

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

  • The Irishman

  • Rambo: Last Blood

  • Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit