Sort by

samalynn0926 has logged 74 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
By the Gun

By the Gun

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Croupier

Croupier

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Extract

Extract

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pearl Harbor

Pearl Harbor

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Debt

The Debt

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
50/50

50/50

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Class

Class

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Class

Class

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Kings

Suicide Kings

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
After the Dark

After the Dark

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Malice

Malice

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Suicide Kings

Suicide Kings

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Proof

Proof

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry