• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Jonas Brothers Family Roast

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Mondo Hollywoodland

  • Titane

    ★★★½

  • In the Heights

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • North Hollywood

    ★½

  • Secret Magic Control Agency

    ½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • 10umentary: Behind the Scenes of StarKid Homecoming

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Blaine: Ascension

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Black Friday

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cheer

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • StarKid Homecoming

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★

  • Savage

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★