Sort by

Samara has logged 14 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Save the Last Dance

Save the Last Dance

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Match

First Match

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry