RSS feed for samarthbhaskar
  • Hamilton

    ★★★★½

  • Desperados

    ½

  • Irresistible

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

  • The Last Dance

    ★★½

  • Tigertail

    ★★½

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • The Good Liar

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Plus One

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Stuber

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★

  • Sword of Trust

    ★★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Gully Boy

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Honeyland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★

  • Luce

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★★