RSS feed for samashurst
  • Us

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • We Always Find Ourselves in the Sea

    ★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Vampira and Me

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Muppets

    ★★★½

  • Paranormal Activity 3

    ★★★½

  • The Skin I Live In

    ★★★★

  • The Human Centipede 2 (Full Sequence)

    ★★★

  • Blitz

    ★★★

  • Drive

    ★★★½

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★★

  • Sleeping Beauty

    ★★½

  • The Dilemma

  • Season of the Witch

    ★★

  • Mother's Day

    ★★★★

  • Machete

    ★★★★

  • And Soon the Darkness

    ½

  • Tormented

    ★★½

  • The Last House on the Left

    ★★★

  • The Uninvited

    ★½

  • Dead Snow

    ★★

  • Blood River

    ★★★

  • Amusement

    ★★

  • Babysitter Wanted

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Trailer Park of Terror

    ★★½

  • The Mother of Tears

  • Tekkonkinkreet

    ★★★★

  • Simon Says

    ★★★½

  • Bug

    ★★★½

  • Ginger Snaps 2: Unleashed

    ★★★½

  • Satan's Little Helper

    ★★★★

  • Freddy vs. Jason

  • Dog Soldiers

    ★★★

  • Frailty

    ★★★★

  • Ginger Snaps

    ★★★½

  • Very Bad Things

    ★★★

  • Killers

    ★★★★

  • The Stendhal Syndrome

  • New Nightmare

    ★★★½

  • Cemetery Man

    ★★★★★

  • Body Bags

    ★★★½

  • Ninja Scroll

    ★★★★½

  • When a Stranger Calls Back

    ★★★

  • Hard Boiled

    ★★★★½

  • Two Evil Eyes

    ★★★

  • Leatherface: The Texas Chainsaw Massacre III

    ★★

  • The Toxic Avenger Part III: The Last Temptation of Toxie

    ★★★½

  • Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★★★

  • Urotsukidōji: Legend of the Overfiend

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★★½

  • Big Trouble in Little China

    ★★★★

  • Phenomena

  • Friday the 13th: The Final Chapter

    ★★

  • The Man with Two Brains

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★

  • The Thing

  • The Funhouse

    ★★★★

  • When a Stranger Calls

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • The Fury

    ★★★½

  • House

  • Martin

    ★★★★★

  • Suspiria

  • Deep Red

  • Frightmare

    ★★★★½

  • House of Whipcord

    ★★★½

  • Battle for the Planet of the Apes

    ★★½

  • A Warning to the Curious

    ★★★★