Sort by

samantha has logged 287 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
Read the review Edit this entry  
28
Angel of Mine

Angel of Mine

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Novata

A Novata

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wuthering Heights

Wuthering Heights

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breathe In

Breathe In

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Edit this entry  
01
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Edit this entry  
25
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry