Sort by

samantha has logged 31 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The House of Yes

The House of Yes

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
Edit this entry  
25
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Noon

High Noon

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry