RSS feed for Sam
  • Black Is King

    ★★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • I Still Believe

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Stargirl

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Togo

    ★★★★½

  • Cats

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Harriet

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½