RSS feed for Sam

Sam has logged 376 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Big

Big

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Johnny Dangerously

Johnny Dangerously

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Digimon Adventure tri. Part 6: Future

Digimon Adventure tri. Part 6: Future

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
An Accidental Zombie (Named Ted)

An Accidental Zombie (Named Ted)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry