RSS feed for Sam

Sam has logged 28 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
State of Play

State of Play

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle

Miracle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How the West Was Won

How the West Was Won

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Search of the Titanic

In Search of the Titanic

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of the Titanic

The Legend of the Titanic

1999
×
Read the review Edit this entry  
03
Titanic: The Legend Goes On...

Titanic: The Legend Goes On...

2000
×
Read the review Edit this entry  
02
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry