Sam has logged 78 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Denial

Denial

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Titan A.E.

Titan A.E.

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Arkansas

Arkansas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kingdom of Heaven

Kingdom of Heaven

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Howard

Howard

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rewrite

The Rewrite

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Timmy Failure: Mistakes Were Made

Timmy Failure: Mistakes Were Made

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Report

The Report

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Togo

Togo

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Capone

Capone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Still Believe

I Still Believe

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Infiltrator

The Infiltrator

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry