• BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Digimon Adventure tri. Part 6: Future

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Howard

    ★★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Blockers

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • 7 Days in Entebbe

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • I Can Only Imagine

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★

  • Psychokinesis

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Early Man

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★★★

  • 12 Strong

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • All the Money in the World

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • An Accidental Zombie (Named Ted)

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★

  • Wonder

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Only the Brave

    ★★★★½

  • Digimon Adventure tri. Part 5: Coexistence

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★½

  • Stronger

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • American Assassin

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Megan Leavey

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½