• Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Call

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★½

  • Kingdom of Silence

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Violation

    ★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Coronation

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • #Alive

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★

  • Ainu Mosir

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Undine

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Nest

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The First Supper

    ★★★½

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★

  • Rose Plays Julie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Wet Season

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★