Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonfall

Moonfall

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Normal People

Normal People

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry