Sort by
  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Maya and the Three

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Old

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Wander Darkly

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Sword of Trust

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Vice

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • I Feel Pretty

    ★★★★½

  • Prospect

    ★★★★★