Sam C. has logged 33 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Maineland

Maineland

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gospel of Eureka

The Gospel of Eureka

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Music Land

Music Land

1935
×
★★★
Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
How Long Will I Love U

How Long Will I Love U

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asian Girls

Asian Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Milla

Milla

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster Hunt 2

Monster Hunt 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Westerly Wind

Westerly Wind

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Miss Muddlehead

Little Miss Muddlehead

1943
×
★½
Edit this entry  
14
Admiral Cigarette

Admiral Cigarette

1897
×
★★½
Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Who Killed Cock Robin?

Who Killed Cock Robin?

1935
×
★★★½
Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Flirting Scholar

Flirting Scholar

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Land of the Head Hunters

In the Land of the Head Hunters

1914
×
★★½
Edit this entry  
08
The Palace on the Sea

The Palace on the Sea

2014
×
★★★
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
Bisbee '17

Bisbee '17

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Crime + Punishment

Crime + Punishment

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Chinese Odyssey Part Two: Cinderella

A Chinese Odyssey Part Two: Cinderella

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jealousy

Jealousy

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry