Sort by
  • Anyone But You

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★★

  • Leave the World Behind

    ★★

  • Foe

    ★★½

  • Seven Veils

    ★★★

  • American Fiction

    ★★½

  • Dumb Money

    ★★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • Evil Does Not Exist

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★½

  • Poor Things

    ★★★

  • El Conde

    ★½

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Nimona

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • La Chimera

    ★★½

  • Perfect Days

    ★★

  • Inside the Yellow Cocoon Shell

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★

  • Sleep

    ★★

  • May December

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • About Dry Grasses

    ★★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★½

  • Air

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★½

  • 65

  • Cocaine Bear

    ★½

  • Tótem

    ★★★★½

  • Inside

    ★★½

  • The Teachers’ Lounge

    ★★★½

  • Reality

    ★★★½

  • BlackBerry

    ★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Smoke Sauna Sisterhood

    ★★★

  • Passages

    ★½

  • Past Lives

    ★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • I Believe in Santa

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Violent Night

  • Strange World

    ★½

  • Talk to Me

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • My Father's Dragon

    ★★

  • Entergalactic

    ★★★

  • Viking

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★