Sort by

Samcrom has logged 21 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Correspondences

Correspondences

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Woman's Revenge

A Woman's Revenge

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fragile as the World

Fragile as the World

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Portuguese Woman

The Portuguese Woman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Kinetta

Kinetta

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry