Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Loneliest Boy in the World

The Loneliest Boy in the World

2022
×
Read the review Edit this entry  
09
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bubble

Bubble

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The House

The House

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry