• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Costa Brava, Lebanon

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Mousa

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Vortex

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Small Body

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Better Days

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Silence

    ★★

  • Shazam!

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Karmouz War

  • Capernaum

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Naked

  • War for the Planet of the Apes

  • Cars 3

  • Get Out

  • Wind River

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Your Name.

    ★★★★

  • Clash

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • In the Last Days of the City

    ★★★★½

  • The Fourth Pyramid

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Ocean 14

  • ERASED

    ★★★★½

  • Creed

  • The Martian

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Paul Blart: Mall Cop 2

  • PK

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

  • Attack on Titan: No Regrets

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Lucy

    ★★★½

  • Unfriended

  • Winter Sleep

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½