• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • The Predator

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Bright

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★

  • Life

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Criminal

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Fantastic Four

    ★★

  • Equals

    ★★½

  • Self/less

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★½

  • Terminator Genisys

    ★★½

  • Jurassic World

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • Big Game

    ★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★½