• Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • Found

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Deep House

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • The Resort

  • Red Dot

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Kindred

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • Ammonite

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • The Lost Husband

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Let It Snow

  • Christmas Wishes & Mistletoe Kisses

  • Rattlesnake

    ★★

  • Ride Like a Girl

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Other Lamb

    ★★

  • The Platform

    ★★

  • Pure

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★★

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½